wtorek, 16 kwietnia 2013

Matka szuka na cito

Wieści z kraju matka szuka. Pilnie. Ma skomentować. I przegląda i docieka, ale nie widzi nic. Jakieś przepychanki, gierki i markotki. Nie mam nic do powiedzenia. Tak jakbym miała skomentować zabawy dzieci w piaskownicy. Godzilla jest w tym mistrzem – każda łopata jego. Konkurenci leżą i kwiczą, bo Godzilla jedną ręka bierze łopatki, druga zdziela opozycję przez łeb. Skuteczny, bezceremonialny, zimny i wyrachowany. Elementy przemocy oraz manipulacji zastosowane precyzyjnie – makiawelizm w czystej postaci, jakby się na Księciu wychowywał. A słowo wam daję, że nie. Ciekawski George na topie, tylko to czytamy. Po 50 razy w kółko.

Ponadto Godzilla osiągnął wysoki poziom niezależności, nie potrzebuje niczyjej pomocy. Działa sam – prawdziwy przywódca. Lider, którego nie dotknął kryzys. Samodzielność, autonomia, wewnątrzsterowność, wysoki poziom wewnętrznej równowagi i jakby nie patrzeć samozadowolenia. Godzilla nie potrzebuje poklasku. Godzilla klaszcze sobie sam.
- Co tu masz? Zostaw, fuj!
- To glut. Mój glut i ja go jem. Dobry glut mój. Jestem głodny.

Tusku – ty się ucz od Godzilli. Trzeba zabrać łopatkę, zabierasz. Trzeba zwolnić ministra, zwalniasz. Nie ma co się ceregielić. Raz, dwa i do przodu.
To co tu komentować? Palikota i Kwaśniewskiego? Cimoszewicza z Millerem – duety wyjątkowo zgrane i nie, że zgrane, zgodne, tylko opatrzone. Jeszcze nie ma sezonu ogórkowego, a tu już wieje pustką. Martwota, próżnia i – co tu dużo mówić – wielkie nic. Z każdej strony. Może by tak pomijać wiadomości z kraju? Zupełnie zbędne.

Godzilla starsza też nie jest gorsza. Trzeba mu oddać sprawiedliwość, że i on działa z rozmysłem. Realizuje plan wyższy, cel nadrzędny. Z triumfem w głosie oznajmił po wyjściu ze szkoły:
- Zgłosiłem się do tańców!
Po czym dodał szybko:
- Ale zrezygnowałem.

Nie wyjaśniłam sprawy od razu. Godzilla powrócił do tematu.
- Wiesz te tańce, co ja się zgłosiłem, to ja się zgłosiłem tak odważnie, pani to docenia. Miały być szkockie te tańce czy jakieś francuskie, ale okazało się, że z obrotami. To co ja się będę jak głupek kręcił i piruety wywijał? Zrezygnowałem zawczasu. I tak się liczy to, że się zgłosiłem.

- Synu! A mama Miłosza pisze, że Miłosz mówi, że wy w spódnicach macie tańczyć? To ty tańczysz, czy nie?
- Nie, no ja to się nie będę wygłupiał. A te spódnice… no poczekaj, było coś takiego. A pożyczysz mi jakąś? A i jeszcze byś mi maskę potwora z Loch Ness zrobiła i potrzebuję stroju kaczuszki.
- Wiesz co… Ty idź dziś odrabiaj te lekcje z tatą.
- No co mnie wkręcasz! Trzeba mu torebkę papierową na głowę założyć, do potwora będzie podobny i żółte płetwy załatwić.
- To ja posprzątam po obiedzie…

-A i mamo… zrobiłem pani od angielskiego łaaa!
- A to dobrze? Wczoraj dostałam od niej list, że ma z tobą poważne trudności, że jesteś niegrzeczny… a ty łaaa zrobiłeś?
- A bo jak wszedłem, to nikogo nie było, pani była w łazience, to się zaczaiłem i jak wychodziła, to ją przestraszyłem. Schowała się z powrotem do łazienki. Potem nawet się trochę chichrała, więc odniosłem sukces.

Widzicie – tez pewny siebie, bezpośredni i taki zadowolony, że nie ma jak go skrytykować. Tusku, zrób ty łaaa też!


4 komentarze:

 1. Politycznie komentować nie będę, bo mi nie wolno :p, ale chcę powiedzieć, że moje, jak jedzą glutki to też mówią, że są głodne ;)
  A już myślałam, że ich nie dokarmiam właściwie, a tu widać - wymówka gatunku :D

  OdpowiedzUsuń
 2. wszystkie jedzom - powiedział mój mąż - nie przejmujmy sie.. swojskie..

  OdpowiedzUsuń
 3. A co to już łaaa nie wolno zrobić ? :D

  Przepraszam jeżeli wolała byś inne miejsce,w razie czego skasuj,
  Informuję http://niestereotypowa-matka.blogspot.com/2013/04/wyroznienie.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana zostałaś wyróżniona zapraszam do mnie po szczegóły http://szarenka.blox.pl/2013/04/Wyrozniona.html

  OdpowiedzUsuń